00
Haber Detayı
23 Mart 2024 - Cumartesi 10:48
 
Alanya’da Adem Murat Yücel Destekli Siyasi Nezaketsizlik
Alanya da belediye başkanlığı yarışı kızışırken, Gelecek Partisi ile yazılı protokol imzalayan Anavatan Partisi, Adem Murat Yücel’in de müdahil olduğu siyasi bir spekilasyon yaratmış durumda.
YAŞAM Haberi
Alanya’da Adem Murat Yücel Destekli Siyasi Nezaketsizlik

19 Aralık tarihinde yerel seçimlerde Gelecek Partisi’ni destekleme kararı alan Anavatan Partisi, protokol anlaşması yapmıştı. Ancak partinin kendi  içindeki çatışmalar, Murat Kurt ve Anavatan partisi ilce   başkanı arasında yaşanan tartışmalar sonucunda Murat Kurt’un Antalya il başkan yardımcıligindan istifa etmisti.

 

Seçim verilerinin ortaya çıkmasıyla panikleyen  Başkan Yücel, önce Anadolu Partisi ile şimdi de iyice sıkışınca ANAP İle etik değerleri hiçe sayarak ortaklık kurmaya çalıştı. 
Bu süreçte Anavatan Partisi, Murat Kurt’u bölge başkanı olarak atayarak ilişkileri düzeltmeye çalıştı.


Anavatan partisi yeni ilce baskani ve murat kurt genel merkezinin onayladığı Gelecek partisi  ile imzalanan protokolu hiçe sayarak siyasi bir krize yol açmis, Cumhur ittifakına katılması siyasi bir etiksizliğe imza atılmış oldu.


Cumhur İttifakı adayı Adem Murat Yücel ve AK Partililer’in bu kararı alması, Gelecek Partisi belediye başkan adayı Mevlüt Demir’in halk desteğiyle yükselişini engellemek amacıyla ittifakı bozmaya çalıştığı şeklinde yorumlanıyor.


Anavatan Partisi ilçe başkanı, belediye meclis üyeliği için istifa etti. Boşalan koltuğa, Anavatan Partisi içinde etkin olan Murat Kurt’un önerdiği Ramazan Durdu Söyler getirildi. Söyler, ertesi gün Cumhur İttifakı’na katılarak siyasi tartışmaları başlattı.


Daha önce Gelecek Partisi’ni destekleme kararı alan ve bu durumu yazılı Protokol ile tescilleyen simdi de, mhp nin adayi adem murat yuceli alışılmışın dışında etik değerleri hiçe sayarak ve büyük bir tedirginlikle destekleyecegini aciklayan yeni Anavatan Partisi ilçe başkanlığı ve antalya il baskanligi Alanya belediye başkanlığı seçimlerinden sonra nasıl bir yol izleyecek? Tam bu süreçte Başkan Yücelin ANAP’a mecbur kalması, Adem beyin seçimi kaybedeceğinin işareti olarak yorumlandı. Seçime Son dokuz gün kala Yücel’in paniklediği kamuoyunun dikkatlerinden kaçmadı. 


Özellikle Mevlüt Demir ve ekibinin her alanda tam bir presle çalışması Yücel’i tedirgin etmişe benziyor.  Partisi genel merkezi, bu gelişmelere nasıl bir tepki verecek, merak konusu oldu.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0