Haber Detayı
07 Mayıs 2022 - Cumartesi 17:58
 
Alanya'da 5 adımda güvenli trafik uygulaması gerçekleştirildi
Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Trafik Haftası kapsamında 5 Adımda Güvenli Trafik uygulamasına katıldı Yapılan uygulamada Kaymakam Ürkmezer durdurulan araç sürücülerine ve yayalara Trafik Haftası kapsamında başlatılan ‘’ Yayalar için 5 adımda güvenlik uygulaması ‘’ kampanyası hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
YAŞAM Haberi
Alanya'da 5 adımda güvenli trafik uygulaması gerçekleştirildi

Uygulamada araç sürücülere ve yayalara Kaymakam Ürkmezer , Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat tarafından bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Ürkmezer ‘’ 07-13 Mayıs Trafik Haftası kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde araç sürücüleri ve yayalara yönelik bilgilendirmelerde bulunduk. Araç sürücülerine yönelik emniyet kemeri hatırlatmalarında bulunarak yaya geçitlerinde geldiklerine yayalara dikkat edip yayalara yol vermeleri konularında bilgilendirmelerde bulunduk. 


Yaya olarak trafikte bulunan vatandaşlarımıza yönelik ise 5 adımda güvenlik uygulaması kampanyası kapsamında; yayalarımızın kaldırımları kullanmaları, gece trafikteyken görünür olmalarını sağlayacak kıyafetler giymeleri, trafik ışıklarına dikkat etmeleri, trafik ışıklarının olmadığı alanlarda mutlaka yaya geçitlerini kullanmaları, vatandaşlarımızın yaya olarak trafikte olduklarında yürürken yola odaklanmaları için cep telefonu gibi elektronik aletlerden uzak durmaları konularında bilgilendirmelerinde bulunduk. Alanya’da trafik yoğunluğunun artması sebebiyle trafikle ilgili bilgilendirme ve uygulama faaliyetlerimiz devam edecek. ‘’ dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya'da, 5, adımda, güvenli, trafik, uygulaması, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı