Haber Detayı
27 Temmuz 2022 - Çarşamba 15:18
 
Alanya Belediyesi Kente Sanatsal Dokunuşlar Yapıyor
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü her yaştan insanın buluşma alanları olan park, çocuk parkı ve spor alanları ile yeni tasarlanan yeşil alanları bölgenin dokusuna uygun temalı resim çalışmaları ile süslüyor.
YAŞAM Haberi
Alanya Belediyesi Kente Sanatsal Dokunuşlar Yapıyor

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışan ressamlar tarafından kent estetiğine katkı sağlamak amacıyla şehrin çeşitli yerlerinde yer alan trafoların daha güzel görünmesi için çeşitli boyama teknikleri ile çalışmalar devam ediyor. Akrilik boyama tekniği ile Alanya’da yetişen endemik türde bitkilerden esinlenerek, Güllerpınarı Mahallesi Ahmet Tokuş Bulvarı üzerinde yeni bisiklet yolunda bulunan elektrik panolarına sanatsal çalışmalar yapılıyor. 


Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada, “Turizm kenti olan Alanya’mızda sanata ve sanatçıya verdiğimiz önemi şehrimizin her noktasında sergileyerek kentimizi güzelleştiriyoruz. Tüm mahallelerimizde sanatsal çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.
Kpss Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Koordinasyon Kurulu Toplantısı Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer başkanlığında gerçekleştirildi. 
Alanya Kaymakamlığında gerçekleşen toplantıda hafta sonu gerçekleştirilecek olan KPSS sınavında İlçemizde sınav öncesi ve sınav günü alınacak tedbirler , adayların sınava girecekleri okul ve binaların güvenliği, ulaşım, trafik ve görevli kurumlar arasındaki koordinasyon konularında değerlendirmelerle ilgili kararlar alındı. 


Toplantıya Kaymakam Ürkmezer, Kaymakam Refiki Ramazan Kıyak, İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Engin Burak Mindivanlı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, İlçe Nüfus Müdürü Mustafa Karlıbaş, Belediye Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, Alkü Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Ceylan katıldı.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya, Belediyesi, Kente, Sanatsal, Dokunuşlar, Yapıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı