Haber Detayı
22 Temmuz 2021 - Perşembe 17:24
 
Alanya Belediye Zabıtası’ndan ‘Park Tatilcilerine’ Müdahale
Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, nüfus artışının yaşandığı kent genelinde denetimlerini sıklaştırdı. Parklar, refüjler ve banklarda yatarak geceyi geçirmeye çalışan tatilcilere müdahale eden ekipler, kamu düzenini bozanlara ise Kabahatler Kanunu’na göre ceza yazdı.
YAŞAM Haberi
Alanya Belediye Zabıtası’ndan ‘Park Tatilcilerine’ Müdahale

Bayram tatilini fırsat bilen tatilcilerin akın ettiği Alanya’da denetimlerini sıklaştıran Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent genelinde parklar, refüjler ve banklarda geceleyerek kötü görüntülere neden olan tatilcilere müdahale edip, kamu düzenini bozacak davranış sergileyenlere ise Kabahatler Kanunu’na göre ceza yazıyor.


YEŞİL ALAN VE BANKLARDA UYUMAK YASAK
Tatil döneminde özellikle yerli tatilcilerin otel veya pansiyonda kalmak yerine kamu alanı olan yeşil alanlarda ve banklarda uyumalarına ve bu alanları işgal etmelerine müsaade etmediklerini belirten Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, “Sivil ekiplerimiz başta olmak üzere tüm kadrolarımızla bayramda düzeni korumaya çalışıyoruz” dedi.


"SOKAKTA KONAKLAMAYA İZİN VERMİYORUZ"
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’ya gelecek tatilcilere daha önceki açıklamalarında seslenişte bulunmuş, “Alanya’nın imajına gölge düşürecek davranışlara izin vermeyeceğiz. Yeşil alanlarda, refüjlerde ve banklarda uyuyanlara müsaade edilmeyecek. Tatilcilerimiz otel rezervasyonlarını yaptırıp gelsinler, sorun yaşamasınlar” demişti.

 

 

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya, Belediye, Zabıtası’ndan, ‘Park, Tatilcilerine’, Müdahale,
Yorumlar
Haber Yazılımı