00
Haber Detayı
07 Şubat 2024 - Çarşamba 12:32
 
Adaletli Seçim İstiyoruz
Adalet Partisi Alanya belediye başkan adayı Haydar Yıldız, yapılacak seçimlerde adaletli olalım çağrısında bulundu. Haydar Yıldız, bazı belediye başkan adaylarının seçim çalışmalarında vatandaşın oyunu almak için sınırsız bir şekilde para harcadığını, vatandaşların ise bu paranın kaynağını merak ettiğini açıkladı.
YAŞAM Haberi
Adaletli Seçim İstiyoruz

"SEÇİMDE MİLYON DOLARLAR HARCANMASI NORMAL Mİ?"

Seçim çalışmalarında milyon dolarların harcanması, her toplantılarında vatandaşlara yemek ve kahvaltı vererek oy devşirmesi, akıl almaz bir şey. Alanya belediye başkanı olduklarında bu harcanan paralar nasıl geri tahsil edilecek ya da bunların sınırsız para kaynakları mı var merak ettiklerini ifade etti.


"BU KADAR GÖSTERİŞ NEDEN? HER YERDE YEMEKLER YEDİRİLMESİNİN SEBEBİ NEDİR?"
Belediye başkanlığı yolunda yapılacaklar belli: halka ve hakka hizmet. Bu gösterişi, ihtişamı yaparak ne yapılmak isteniyor? Alanya siyaseti maalesef iyi noktaya gitmiyor. Belediyenin rantı bu kadar büyük müdür?


"HEDİYELER DAĞITARAK OY TOPLANMASI NE KADAR DOĞRU?"
Yaşanan bu siyasi kirlilik Alanya halkına nasıl yansır? Aldıkları hediyeler, yedikleri kahvaltı ve yemekler karşılığında oylar satılıyor mu? Bu etkinliklere katılmayan vatandaşların hakları mı yeniliyor? Adaylar bunun hesabını yapamıyor. Aslında kendilerine tepki olarak geri dönecek. Seçimlerde aldıkları oylarla buna şahit olacaklarını söyledi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0