00
Haber Detayı
06 Mart 2024 - Çarşamba 17:51
 
4 gün boyunca yağışlar durmayacak
Meteoroloji Uzmanı Cengiz Çelik, önümüzdeki 4 gün boyunca Türkiye'nin her yerinde yağışlı havanın hakim olacağını bildirdi. Yağışların çoğunlukla yağmur ve sağanak şeklinde gerçekleşeceğini belirten Çelik, doğu bölgelerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışının meydana gelebileceğini ifade etti.
YAŞAM Haberi
4 gün boyunca yağışlar durmayacak

Çelik, Ege bölgesinden başlayarak Doğu Anadolu bölgesine kadar uzanan bir yağış kuşağı oluştuğunu ve bu yağış kuşağının Cuma ve Cumartesi günleri aralıklı olarak etkisini sürdüreceğini kaydetti. Yağışların sıcaklıkları da olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen Çelik, yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşeceğini vurguladı.


Çelik, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde de sıcaklıkların ciddi bir şekilde azalacağına dikkat çekti. Çarşamba gününden itibaren İstanbul'da en yüksek sıcaklık 10-11 derece, Ankara'da 10-11 derece ve İzmir'de 16-17 derece seviyelerinde seyredeceğini belirten Çelik, Cumartesi günü yağışların devam etmesi halinde bu şehirlerde sıcaklıkların 6-7 derece daha düşeceğini aktardı. Antalya'da ise önümüzdeki 4 gün boyunca hafif sağanak yağış ve mevsim normallerinin altında sıcaklıklar görüleceğini bildirdi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0