00
Haber Detayı
12 Mart 2024 - Salı 15:54
 
12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı Düzenlendi
Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına katıldı. Alanya Kültür Merkezinde gerçekleşen program Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve Kurtuluş Savaşı konulu resim sergisi ile başladı.
YAŞAM Haberi
12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı Düzenlendi

Daha sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Sevimlier tarafından günün anlam ve önemi belirten konuşma ile öğrenciler tarafından "İstiklal Marşına dair" adlı konuşma yapıldı. Devamında İstiklal Marşı Oratoryosu sergilendi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi. Program sonunda Kaymakam Ürkmezer, Başsavcı Celal Tekin, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve ALTSO Başkanı Eray Erdem tarafından; 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü resim, şiir ve kompozisyon alanlarında dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri verildi.


Programa Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin,İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Engin Burak Mindivanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Diğer Protokol Üyeleri, Oda Başkanları, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0