Alanya Belediyesi'nden, *Bir Elde Sen Uzat* Projesine Destek

Alanya Belediyesi, geliri sosyal sorumluluk proje’sinde kullanılmak üzere ’Bir El de Sen Uzat’ projesine destek oldu.

Alanya Belediyesi'nden, *Bir Elde Sen Uzat* Projesine Destek

Alanya Belediyesi, geliri sosyal sorumluluk proje'sinde kullanılmak üzere 'Bir El de Sen Uzat' projesine destek oldu.

"Bir El de Sen Uzat" projesine ünlü şeflerin, ünlü yemek yazarlarının ardından ilk destek Alanya Belediyesi'nden geldi. Son yıllarda yöresel mutfak ve yemek kültürünü Culinary Heritage Alanya sistemi lisans sahipliği ile büyük katkıları olan Alanya Belediyesi, bir kez daha yöresel mutfağa verdiği önemi gösterdi.

"Alanya yemekleri dünyaya tanıtılıyor"

'Bir El de Sen Uzat' projesine destek olmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Kendimize, Alanya yemeklerinin Dünya'ya tanıtılmasını sağlayacak bir pencere açtık. Çeşitli mutfak kültürleriyle iş birliği içinde çalışmalar yürütüyoruz. Mutfak kültürümüzle ilgili çalışan ve bu işe gönül veren Alanyalı lezzet ustalarımız ile değerli bir ekibe sahibiz.Bizler gastronomi alanında akademik çalışmalar da yapmaktayız. Alanya Yöresel Mutfak ve Yemek Kültürümüzle ilgili yeni projeleri de yakında hayata geçireceğiz. Alanya Kalesi'nde tarihi bir evi restore ederek,yöresel mutfak kültürümüzün yaşatıldığı bir müzeye dönüştüreceğiz. Favori lezzetler ailesinin bu önemli projesinde olmaktan dolayı da mutluluk duyuyorum."dedi.

Gelecek nesillere bir miras olarak hazırlanan En Favori Tarifler Kitabında ünlü gurmeler, şefler ve yemek yazarlarının popüler tarifleri fotoğraflarla püf noktaları anlatılıyor. Üç ay gibi bir sürede seçici kurul tarafından özenle hazırlanan ve seçilen yemek tarifleri bu alanda ilk olma özelliği de taşıyor.

Ünlü yazar ve şeflerden oluşan "En Favori Tarifler' kitabından elde edilecek gelir Sosyal Sorumluluk Projesi'nde kullanılacak.

Alanya Belediyesi Adem Murat Yücel Antalya Alanya haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER SONALANYA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından