Gazipaşa Emıtt'te Tanıtıldı

Gazipaşa ilçesi 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtıldı.

Gazipaşa Emıtt'te Tanıtıldı

Gazipaşa ilçesi 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) tanıtıldı.

EMITT Turizm Fuarına bu yıl ilk kez katılan Gazipaşa, fuarın en doğal ve ilgi çeken standını oluşturdu. İlçede yetişen tropikal ve turfanda sebze ve meyvelere standında geniş yer veren Gazipaşa, fuarın en çok ziyaret edilen stantların arasında oldu. Standa fuara katılanlara Gazipaşa hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Adil Çelik, "Standımızı tamamen doğal ürünlerden oluşturduk. Gazipaşa'mızda bu mevsimde yetişen muz ve çilek başta olmak üzere domates, biber, zeytin ve zeytinyağı, portakal, ceviz, salatalık gibi pek çok ürünümüzü standımızda sergiledik. Canlı ve meyveli muz ağaçlarını söküp standa diktik. Denizimizin kumunu bile stantta sergiledik. Davetlilerimize kekik, adaçayı gibi doğal çaylar ikram ettik. İlk günün sonunda yaklaşık 10 bin kişinin standımızı ziyaret ettiğini söyleyebiliriz. Bu da bizi çok mutlu etti" dedi.

"Önemli temaslarda bulunduk"

EMITT'in uluslararası bir organizasyon olduğunu ve turizm sektöründe çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatan Çelik, "Standımızı ziyarete gelen misafirlerimize Gazipaşa'mızın doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerini, havalimanımızı, yat limanımızı anlattık. Bizleri dinleyenler ilk fırsatta Gazipaşa'yı ziyaret etme sözü verdi. Yaptığımız görüşmeler sadece turizmle ilgili olmadı. Birçok önemli ihracat firması tarım ürünlerimizi ihraç etmek istediklerini belirterek talepte bulundu. Gerekli koordinasyonu sağladık. Bu tür etkinliklerin ve organizasyonların etkisini önemini bir kez daha gördük" diye konuştu.

Standı ziyaret eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Gazipaşa standının büyüleyici olduğuna vurgu yaptı. Başkan Çelik'in daveti üzerine standa gelerek ikramları kabul eden eski milli futbolcu Bülent Korkmaz, Gazipaşa'ya yıllar önce geldiğini ve çok beğendiğini söyledi. Korkmaz, Gazipaşa'nın tarım ürünlerine de övgüler yağdırdı.

Kendisi de Gazipaşalı olan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da standı ziyaret edenler arasında yeraldı. Uysal geçtiğimiz yıl en iyi stant ödülünü Muratpaşa'nın aldığını ancak bu yıl bu ödülün en büyük adayının Gazipaşa olduğunu söyleyerek Başkan Çelik'i tebrik etti.

Ticaret Ve Sanayi Odası Belediye Başkanı Böcek Adem Murat Yücel Muhittin Böcek Bülent Korkmaz Halil Kocaer Mehmet Şahin Doğu Akdeniz Zeytinyağı Ümit Uysal Adil Çelik Konyaaltı Muratpaşa Gazipaşa Akdeniz Antalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından