Başkan Yücel, Vatandaşlara Kentsel Dönüşümü Anlattı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesini anlattı.

Başkan Yücel, Vatandaşlara Kentsel Dönüşümü Anlattı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesini anlattı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Mahallesi'nde yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi. Alanya Sanayisi ve Milli Egemenlik Stadyumu arasında kalan 44 hektarlık bölgede uygulanacak kentsel dönüşüm projesinde sürecin nasıl işleyeceği mahalle sakinlerine tüm yönleriyle anlatıldı. Alanya Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına Başkan Yücel'in yanısıra Alanya Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü'ne bağlı teknik personel, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Musa Akın, oda başkanları ve yaklaşık bin vatandaş katıldı.

Yücel: "sizlere daha yaşanılabilir bir alan sunacağız"

Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yücel, önceliğin mahalle sakinlerinin refahı olduğunu söyledi. Yücel, "Kentsel dönüşüm projemizle birlikte Cumhuriyet Mahallemiz yeni bir çehreye kavuşacak. Bölge sakinlerimize daha yaşanılabilir bir alan sunacağız. Bu projede önceliğimiz mahalle sakinlerimizin refahı. Bugünkü toplantımızın ana amacı da siz mahalle sakinlerimizin kafasındaki soru işaretlerini gidermek. Bugünden sonrada teknik ekibimiz sizlerle bir araya gelerek projemizle ilgili sürekli iletişim sağlayacak. Uygulayacağımız kentsel dönüşüm projemizle hem Cumhuriyet Mahallesi hem de Alanyamız kazanacak."

"Önceliğimiz mahalle sakinleriyle mutabakat sağlamak"

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürü İlker Şenkal, mahalle sakinlerinden gelen soruları yanıtlarken önceliklerinin mutabakat sağlamak olduğunu söyledi. Şenkal, "Sizlerle uzlaşmak için 1 yıllık süreç belirledik. Sorunları ve endişeleri olan vatandaşlarımız olacaktır. Bunun için sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Projemizdeki önceliğimiz sizlerle mutabakat sağlamak. Projemizin hayata geçmesi için zaten 3'te 2 çoğunluğu sağlamalıyız. Başkanımız bu projeye çok büyük önem veriyor. Bunun birincil nedeni de siz vatandaşlarımızın refah seviyesini arttırmak."

Alanya Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı, vatandaşlardan gelen soruların yanıtlanmasıyla birlikte sona erdi.

Endüstri Meslek Lisesi Cumhuriyet Mahallesi Alanya Belediyesi Adem Murat Yücel Dönüşüm Antalya Alanya haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER SONALANYA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından