Atletizm: Spor Toto Kulüpler Arası Atmalar Ligi

ürkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Kulüpler Arası Atmalar Ligi, Mersin ve Bursa'da yapılacak iki organizasyonla düzenlenecek.

Atletizm: Spor Toto Kulüpler Arası Atmalar Ligi

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Kulüpler Arası Atmalar Ligi, Mersin ve Bursa'da yapılacak iki organizasyonla düzenlenecek.

Federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, ligin ilk kademe müsabakaları Mersin'deki Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası, finali ise Bursa'daki Nurullah İvak Atmalar Kupası ile gerçekleştirilecek.

Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası, 17-18 Şubat'ta Mersin'deki Nevin Yanıt Atletizm Sahası'nda, Nurullah İvak Atmalar Kupası ise 21-22 Nisan'da Bursa'daki Olimpik Atletizm Sahası'nda organize edilecek.

Büyükler, gençler, yıldızlar ve 16 yaş altı kategorilerindeki müsabakalar, gülle, disk, çekiç ve cirit atma branşlarında yapılacak. İlk kademeye katılmayan kulüpler, final yarışmalarına alınmayacak. Bir sporcu bir kademede en fazla bir branşta yarışabilecek.

Dereceye girenlere yaş ve kategorisine göre 200 ile 2 bin lira arasında değişen para ödülü dağıtılacak. Ayrıca, büyükler kategorisinde kırılan rekorlara 2 biner lira ödül verilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Nevin Yanıt 22 Nisan Atletizm Türkiye Alanya Mersin Bursa Fi haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER sonalanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından