Gezi teknelerine sıkı denetim

Antalya’nın Alanya ilçesinde polis, gezi teknelerine yönelik denetimlerini narkotik dedektör köpeği 'Esco'nun da katılımıyla sürdürüyor.

Gezi teknelerine sıkı denetim


Turizm sezonunun başlaması ve Ramazan Bayram’ın yaklaşmasıyla Alanya polisi de gezi teknelerine yönelik denetimlerini sıklaştırmaya başladı.  Bu sabah saatlerinde Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı’nın bizzat yönettiği uygulamada Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı, Asayiş, Deniz Polisi, KEM, KOM, Çevik Kuvvet ve Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, İskele bölgesindeki gezi teknelerine ‘huzur’ uygulaması düzenledi. 

Hassas burunlu ve eğitimli narkotik dedektör köpeği ‘Esco' da yer aldığı uygulama 15 gezi teknesi kontrol edilerek evrakında ekşit olanlar uyarılırken, 40 kişi kimlik sorgusunun yanı sıra Genel Bilgi Taramasından da (GBT) geçirdi.  
  
Denetimler sıklıkla devam edecek
 
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması ve vatandaşlar ile turist misafirlerin huzur içinde tatillerini yapması için denetimlerin sıklıkla devam edeceği belirti.

alanya asayiş tekne denetim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından