Asmek işimizi kolaylaştırıyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Alanya Asmek’teki kadın kursiyerler için pastalı kutlama yapıldı

Asmek işimizi kolaylaştırıyor

Asmek işimizi kolaylaştırıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Alanya Asmek’teki kadın kursiyerler için pastalı kutlama yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Alanya Asmek’te düzenlenen etkinliğe  Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ ve Asmek Genel Koordinatörü Nalan Şenli de katıldı. Uludağ ve Şenli, Asmek’te görev yapan öğretmen ve çalışanlarla birlikte pasta kesti. Ardından pasta kursiyerlere ikram edildi.

Uludağ ve Şenli daha sonra Asmek’teki kurslarda eğitim gören, kursiyerleri ziyaret ederek kadınlar gününü kutladı. Bilgisayar, muhasebe, kuaförlük, cilt bakımı, dikiş nakış ve yabancı dil sınıflarına yapılan ziyaretlerde, kursiyerler Asmekle ilgili düşüncelerini de dile getirdi. “ Bazı kursiyerler, kurslar ücretsiz, istediğimiz alanda kurslar açılıyor. Sonunda Bakanlık onaylı sertifikalar veriliyor. Bu yapacağımız ya da gireceğimiz yeni bir iş için bize büyük kolaylık sağlıyor” derken, çocuklu bayanlar ise, buradaki kreş Asmek’i tercih sebebimiz. Biz kurs alırken, çocuklarımız da emin ellerde bakılıyor. Bu imkanları bize sağlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ediyoruz “ dedi.

Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ ise, “ Asmek’te  başta bayanlar olmak üzere her kesime ücretsiz yüzün üzerinde kurs veriliyor. Buradan sertifikalarını alan kişiler iş kurma ya da işe girmede büyük kolaylık yaşıyor. Ayrıca açtığımız kreşle çocuklu bayanlar da gönül rahatlığı ile kurslara katılabiliyor “ dedi.  

asmek alanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından