Turist Getiren Acentelere Uçak Seferi Başına 6 Bin Dolar Destek

Yapılan açıklamada, tarifeli ve tarifesiz turistik uçak seferleriyle turist getiren seyahat acentelerine uçak seferi başına 6 bin dolar destek sağlanacağı bildirildi.

Turist Getiren Acentelere Uçak Seferi Başına 6 Bin Dolar Destek

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, turizm sektörüne hava ulaşımı desteğinin genişleyerek devam ettiğini belirttiği açıklamasında, "Turizm sezonunun iyi geçmesi için yoğun çalışmalar yaptık, yapmaya devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

Uslu, yaptığı yazılı açıklamada, havayolu ile Türkiye'ye turist getirecek seyahat acentelerine verilecek destekler ve destek kapsamındaki havalimanlarına ilişkin 2017 yılı tebliğinin yayımlandığına işaret etti.

Milletvekili Uslu, bu desteklerden en az 100 yolcusu bulunan bir uçak ile Gazipaşa-Alanya, Antalya, Muğla Dalaman, Milas-Bodrum, İzmir Adnan Menderes, Kütahya Zafer, Trabzon, Denizli Çardak, Isparta Süleyman Demirel, Eskişehir Hasan Polatkan, Ordu, Giresun ve Samsun Çarşamba havalimanlarına tarifeli ve tarifesiz (charter), uçak seferi ile Türkiye'ye tek başına veya birlikte turist getiren seyahat acentelerinin yararlanacağını kaydetti.

1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihlerinde tarifeli ve tarifesiz turistik uçak seferleriyle turist getiren seyahat acentelerine uçak seferi başına 6 bin dolar destek sağlanacağını belirten Uslu, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: 

"200 ve daha fazla koltuk sayısına sahip uçaklarla yapılan tarifesiz uçak seferlerinde en az 150 yolcu getirmek kaydıyla destek tutarı yüzde 30 oranında artırılarak uygulanacak.
Turizm sektörü ve devlet olarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak üzere tüm tedbirleri aldık. Turizm sektörüne hava ulaşımı desteği genişleyerek devam ediyor. Turizm sezonunun iyi geçmesi için yoğun çalışmalar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Antalya destinasyonun tanıtımı, anlatımı konusunda valilik, belediye ve bakanlık koordinasyonu ile çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımızı sektör ile oteller, seyahat acenteleri ile yoğun iş birliği ve istişare içerisinde devam ettiriyoruz."

Adalet Ve Kalkınma Partisi Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili Uslu Süleyman Demirel Adnan Menderes Hasan Polatkan turizm sektör Milletvekili turizm bakan turizm müdür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından