Slovakların Gözü Türkiye'de

Slovakya’nın Başkenti Bratislava’da düzenlenen turizm fuarında Alanya tanıtımı yapıldı.

Slovakların Gözü Türkiye'de

Slovakya'nın Başkenti Bratislava'da düzenlenen turizm fuarında Alanya tanıtımı yapıldı.

Bratislava'da düzenlenen turizm fuarında Alanya'yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu temsil etti. ITF Slovakia Tour'da yaptığı görüşmeleri ve izlenimlerini aktaran Topçu, "17 bin metrekare alana kurulan fuarda 22 ülke ve 350 katılımcı yer aldı. Ziyaretçi sayısı 70 bin civarında oldu. Katılımcılara bakacak olursak pazarın önde gelenleri fuarda yoktu. İspanya, Yunanistan, Bulgaristan gibi rakiplerimiz olan pazarların yerine Fas, Tunus, Brezilya gibi ülkeler ön plana çıkmaya çalıştılar. Burada en dikkat çekici husus Slovakya çevre ülkelerinin fuara ilgisinin yüksek düzeyde olmasıydı. Bakanlık standının katılımcıları Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, Algeria Hotel, Orex, Calista, Türk Hava Yolları (THY) ve Amelia Hotel'den oluştu" dedi.

"2016 rakamlarını yakalamak mümkün"

Slovakyaların İspanya ve Yunanistan alternatiflerine fiyat yüksekliği sebebiyle mesafeli yaklaştığını ifade eden Cengiz Topçu, "Türkiye alternatifini halen sıcak tutuyorlar. Ülkede durumun bir süre sakin gitmesi durumunda taleplerin artacağı yönünde kuvvetli bir kanı mevcut. 2016 yılının rakamlarını yakalamak mümkün. Türkiye konusunda ısrarcı bir kesim var. Geçen sene gelen sayısı 41 bin 900. Bu senenin hedefi bu rakamları az da olsa aşabilmek. Bu mümkün görünüyor çünkü 2015'den 2016'ya yüzde 62'lik bir düşüş zaten yaşanmış. THY'nin Kösice'ye İstanbul'dan direkt uçuş başlatması olumlu sayılabilecek bir adım olmuş. Hem böyle bir talebin yaratılması hem de bilinirliği arttırma açısından önemli" diye konuştu. 

Manavgat Ticaret Ve Sanayi Odası Ticaret Ve Sanayi Odası Türkiye Cumhuriyeti Türk Hava Yolları Bulgaristan Bratislava Yunanistan Istanbul İstanbul Brezilya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından