Tekerlekli Sandalyeden Şampiyonluk Kürsüsüne

Buca Belediyesi’nin engelli vatandaşların sporla hayata bağlanabilmeleri için kurduğu tekerlekli sandalye badminton takımı başarıdan başarıya koşuyor.

Tekerlekli Sandalyeden Şampiyonluk Kürsüsüne

Buca Belediyesi'nin engelli vatandaşların sporla hayata bağlanabilmeleri için kurduğu tekerlekli sandalye badminton takımı başarıdan başarıya koşuyor.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın ilçede yaşayan engelli vatandaşları spora yönlendirip sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği tekerlekli sandalye badminton takımı kısa sürede aldığı başarılarla göz dolduruyor. Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde 2014 yılında kurulan takım hırslı ve kararlı çalışmasıyla Buca'nın gurur kaynağı oldu.

2014, 2015 ve 2016 yılları Türkiye Şampiyonalarında 2.'lik ve 3.'lük kürsüsünün gediklisi olan Buca Belediyesi engelli badminton takımı, 2016 yılında İspanya'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda da sporcusu Mine Korkmaz ile Avrupa ikincisi oldu. Takım iki sporcusunu da milli takıma göndererek başarısını ortaya koydu. Haftanın beş günü antrenman yapan engelli badminton takımı, altın madalya alıp Buca Belediyesi'nin bayrağını bu yıl da dalgalandırmakta kararlı.

Hedef altın madalya

Engellerden yılmadan, hırsla çalışmalarını sürdüren tekerlekli sandalye badminton takımı bugünlerde hummalı bir çalışma temposu içinde. Haftanın beş günü antrenman yapan sporcular, 25-28 Şubat tarihlerinde Alanya'da yapılacak 2017 Türkiye Şampiyonası'na hazırlanıyor. Şampiyonadan altın madalya ile dönmek için dur durak bilmeden çalışan sporcular Buca Belediyesi'nin adını ve bayrağını birincilik kürsüsüne taşımak istiyor. Başarılarıyla Bucalıların göğsünü kabartan engelli badminton sporcuları kendilerini hayata bağlayıp, başarılara imza attıran badminton takımı kurma projesi ve desteği için Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Levent Piriştina Badminton 28 Şubat Şampiyon İspanya Türkiye Engelli Alanya Avrupa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından