Öğrencilere Doğa Sevgisi Aşılanıyor

Alanya ilçesinde öğrenciler, ‘Çocuklarımız çiçeklerimiz, bir çocuk bir çiçek’ etkinliği kapsamında okul bahçesindeki saksılara çiçek dikti.

Öğrencilere Doğa Sevgisi Aşılanıyor

Alanya ilçesinde öğrenciler, 'Çocuklarımız çiçeklerimiz, bir çocuk bir çiçek' etkinliği kapsamında okul bahçesindeki saksılara çiçek dikti.

Barış Manço Okulları öğrencileri, 'Çocuklarımız çiçeklerimiz, bir çocuk bir çiçek' etkinliği kapsamında doğa sevgisi ve çevre bilinci kazanımı sağlamak amacıyla çiçek tohumlarını toprakla buluşturdu. Etkinlikte yüzlerce çiçeği okul bahçesindeki kendilerine ait saksılara diken öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu. Öğrenciler, öğretmenleriyle beraber eğitim-öğretim yılının bitimine kadar diktikleri çiçeklerin sulama ve bakımını yaparak büyümesini sağlayacak.

"Öğrenciler büyük bir heyecanla bu işe başladılar"

Düzenlenen etkinliğe ilişkin açıklamada bulunan Barış Manço Okulları Müdürü Ahmet Ünal, öğrencilere doğa sevgisini ve çevre bilinci mutlu bir şekilde aşıladıklarını söyledi. Ünal,"Çocuklarımız, çiçeklerimiz, bir çocuk, bir çiçek" etkinliği kapsamında çocuklarımızın her biri doğa sevgisini aşılamak için, tohumdan çiçek ektiler. Bütün öğrencilerimizin süreç içerisinde birer tane çiçeği olacak ve çiçeklerin sulanması ve bakımında üstenen çocuklarımız, doğayla iç içe yaşamasını da daha iyi anlayacaklar. Doğa sevgisi insana mutluluk ve huzur getirir. Bu etkinliği 5'inci sınıflarımızla başlattık ve süreç içerisinde okuldaki her öğrencilerimizin bir çiçeği olacak. Öğrenciler büyük bir heyecanla bu işe başladılar. Bizim için önemli olan çocuklarımızın doğayla mutlu bir şekilde yaşaması" dedi.

Milli Eğitim Barış Manço Ahmet Ünal Öğretmen Antalya Alanya Huzur Atama Kaza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Fetö Şüphelisi Kadın Yakalandı, Alanya'ya Getirildi
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından
Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor Maçının Ardından